^Powrót do początku

KUC-LANDIA

M. i L. Goławscy

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Imieniny

Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Licznik odwiedzinPolecamy

Informacje z powiatu radzyńskiego

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski. Informacje, ogłoszenia, rozkład jazdy autobusów, ceny paliw, praca. Nasze miasto z dobrej strony!
 1. ZRÓB PRZEGLĄD, WYGRAJ SKUTER!

  Zrób przegląd, wygraj skuter!

   

   

   

  Już teraz możesz wziąć udział w wielkim konkursie i wygrać skuter! Jak?

  W konkursie mogą wziąć udział Klienci Stacji Kontroli Pojazdów INTERTRANSPORT przy ulicy Budowlanych 5a.

  Aby dołączyć do zabawy, wystarczy wykonać badanie techniczne pojazdu a następnie napisać co podoba Ci się na stacji INTERTRANSPORT.

  Ostatnim etapem konkursu jest przybycie na rozdanie nagród. Akcja promocyjna trwa do końca czerwca!

  Dlaczego warto przyjechać właśnie do nas?

 2. Gmina Borki zaprasza sportowców i miłośników Nordic Walking na IV Bieg Pamięci Dywizjonu 303

  Zawodnicy na starcieGmina Borki po raz kolejny zaprasza na Bieg Pamięci Dywizjonu 303 w miejscowości Stara Wieś, który odbędzie się już niebawem – 14 lipca.

  Uczestnicy będą mieć do wyboru dwie trasy: krótką na dystansie 3.303 km oraz bieg główny na dystansie 11,303 km. Będzie można także sprawdzić się na trasie marszu Nordic Walking (5,303 km). Długości tras są wartościami symbolicznymi. Nawiązują do numeru słynnego Dywizjonu 303 – pododdziału lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych, który wsławił się w słynnej bitwie o Anglię w czasie drugiej wojny światowej.

 3. Prace ruszyły – skatepark na wakacje!

  KoparkaTrwa inwestycja, która tak odwlekła się w latach, że niektóre osoby, które o nią wnioskowały, wyjechały już z miasta na studia.

  Mowa tu o skateparku, który właśnie powstaje na Bulwarach! W tym momencie trwają prace związane z wyrównaniem terenu oraz wyznaczeniem jego obszaru. Skatepark wydaje się być całkiem spory, ponieważ zaczyna się od asfaltu przy murze plebanii, a kończy łukiem, w połowie dawnego asfaltowego boiska. Kolejnymi etapami prac będzie utworzenie nawierzchni oraz zamontowanie urządzeń do ewolucji na deskorolce, rolkach czy BMX-ie. Elementów na placu będzie niewiele, ale wiemy, że takie miejsca przyciągają fanów ekstremalnej jazdy i możemy spodziewać się tu gości z sąsiednich miast.

 4. W Wielka Sobotę gościem Orląt będzie Wisła Sandomierz

  BramkarzÓsma kolejka rozgrywek rundy wiosennej przypadła w okresie przedświątecznym. Kolejnym przeciwnikiem radzyńskiej drużyny będzie Sandomierski Klub Sportowy Wisła Sandomierz.

  Zespół gości w zimowej przerwie został w znacznym stopniu przebudowany. Odeszło dwóch podstawowych piłkarzy. Znakomity snajper Ukrainiec Wiktor Putin został zawodnikiem GKS-u Bełchatów, Michał Mokrzycki przeszedł do Ruchu Chorzów. Zarząd niezadowolony z wyników drużyny wypożyczył kilku zawodników do innych klubów.

 5. Informacja ws odpadów BIO i budowlanych

  LOGOMiasto Radzyń Podlaski przypomina, że obowiązuje limit odbieranych odpadów biodegradowalnych z domów jednorodzinnych oraz oddawanych odpadów budowlanych w PSZOK-u .  

  Limit oddawanych odpadów obowiązuje na podstawie uchwały Rady Miasta Radzyń Podlaski Nr XLI/261/2017 z dnia 28 grudnia 2017 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 6. Trafią przed sąd za pisanie po murach

  Napis LKS na murzeDo zdarzeń dochodziło od stycznia do kwietnia br. na terenie Radzynia Podlaskiego.

  Nieznani sprawcy nanosili napisy na ścianach budynków oraz ogrodzeniach posesji. Straty związane z uszkodzeniem mienia zostały wstępnie oszacowane na kwotę ponad 10 tys. zł. Sprawą zajęli się radzyńscy kryminalni, którzy na podstawie zebranych materiałów wytypowali potencjalnych sprawców. W miniony wtorek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Podejrzanymi okazali się 19 i 32-latek, mieszkańcy Radzynia Podlaskiego.

 7. Ważne dla wcześniejszych emerytek, które urodziły się w 1953 r.

  ZUSCzęść emerytek, które urodziły się w 1953 roku, może liczyć teraz na wyższe świadczenie. To dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Żeby z niego skorzystać, część kobiet musi zgłosić się do 23 kwietnia do ZUS.

  Trybunał Konstytucyjny zbadał sprawę kobiet, które urodziły się w 1953 roku i były na wcześniejszej emeryturze (przyznanej na podstawie art. 46 ustawy emerytalnej). Według przepisów obowiązujących przed 2013 rokiem mogły one po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego wystąpić o nową emeryturę, liczoną wtedy na korzystnych zasadach. Ale 1 stycznia 2013 roku przepisy się zmieniły i zamiana wcześniejszego świadczenia na emeryturę powszechną przestała być tak opłacalna.

 8. Szybkość i jakość - gwarancja niezawodności internetu światłowodowego

  KlawiaturaSzybkość w kontekście internetu to jedna z najczęściej wymienianych cech. Nic dziwnego, w końcu w dzisiejszych czasach prędkość to nieodzowna część życia.

  Również nieodzowną częścią życia większości Polaków jest czas spędzany w internecie. Warto więc sprawdzić, która z proponowanych usług stanowi najlepsze rozwiązanie i pozwala na szybkie surfowanie po sieci przy zachowaniu najwyższej jakości. Sprawdź, jaką prędkość oferuje domowy internet światłowodowy i przekonaj się, że szybkość może iść w parze z jakością!

 9. Droga krzyżowa z dziada pradziada

  Chłopcy z lampionamiWczoraj (17.04)  o godzinie 19.00 w Paszkach Dużych odprawiono drogę krzyżową, która poprowadzona została główną ulicą tej miejscowości.

  Mało kto wie, że w tej wsi tradycja odprawiania Męki Pańskiej jest wielopokoleniowa, a w samej miejscowości jest tyle samo kapliczek i krzyży, co stacji drogi krzyżowej. Poinformowała nas o tym i zaprosiła na wspólną modlitwę sołtys Paszk Dużych, Kazimiera Krzyształowicz. Na wspólną modlitwę zgromadziło się liczne grono mieszkańców. Paszkowianie zajęli się nawet prowadzeniem drogi krzyżowej. Na zmianę odczytywano kolejne stacje Męki Pańskiej i rozważania.

 10. Michał Łobacz i Karolina Świć na zgrupowaniu Kadry Narodowej

  KadraKarolina Świć i Michał Łobacz od 14 kwietnia uczestniczą w zgrupowaniu Reprezentacji Polski Taekwon-do ITF, które odbywa się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Bezpośrednio po ostatecznych szlifach udadzą się na Mistrzostwa Świata do niemieckiego Inzell. Do bawarskiej miejscowości zjedzie się 1235 wyselekcjonowanych zawodników z 64 krajów w tym dwójka wychowanków Łukasza Ciężkiego.

  Michał będzie rywalizował w indywidualnych walkach juniorów do 56 kg oraz w układach mistrzowskich I dan. Natomiast Karolina w walkach juniorek do 50 kg oraz w konkurencjach drużynowych.

Administrator, twórca, foto: Michał Maliszewski, na zlecenie Kuc-landia.