^Powrót do początku

KUC-LANDIA

M. i L. Goławscy

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Imieniny

Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

Licznik odwiedzinPolecamy

Informacje z powiatu radzyńskiego

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski. Informacje, ogłoszenia, rozkład jazdy autobusów, ceny paliw, praca. Nasze miasto z dobrej strony!
 1. Wiemy kto dostał dofinansowanie z Działaj Lokalnie!

  Osoby składające swój projekt do Działaj Lokalnie23 lipca br. punkt 17.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czemiernikach odbyło się uroczyste wręczenie umów dotacji w programie Działaj Lokalnie, w której dofinansowania uzyskało aż 11 projektów z terenu powiatu radzyńskiego.

  Na spotkaniu zaprezentowano działania dofinansowane w tegorocznej edycji. Celem spotkania było również wzajemne zaznajomienie się uczestników programu z tematami innych dofinansowanych projektów i zapoznanie osób je realizujących. W wydarzeniu uczestniczyli: koordynatorzy akcji w powiecie radzyńskim Jakub JakubowskiJakub Sozoniuk, wójt gminy Czemierniki, gospodarz spotkania Arkadiusz Filipek, wójt gminy Borki Radosław Sałata oraz osoby, które złożyły swój projekt do tegorocznej edycji.

 2. Oliwia Wierzchowska – I miejsce IV Festiwalu „Złota Sójka” na Mazowszu!

  Oliwia na scenie20 lipca odbył się koncert laureatów i wręczenie nagród IV Cegłowskiego Festiwalu Złota Sójka w ramach XIII Sójki Mazowieckiej. Festiwal miał charakter otwarty – mogli do niego przystąpić soliści i zespoły wokalne z całej Polski.

  Oliwka – reprezentantka Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie – zajęła w konkursie I miejsce w kategorii „Soliści powyżej 16 roku życia”.

 3. Pierwsze kroki do muzeum na Bulwarach. Remont budynku jeszcze w tym roku

  Podziemia budynku na BulwarachPrzez wiele lat budynek po katowni UB/Gestapo, w którym zachowały się inskrypcje więźniów był pomijany przez władze Radzynia Podlaskiego.

  Aktualnie znajdują się tam mieszkania socjalne, natomiast historyczne dowody w podziemiach tego budynku służą jako schowek. Wczoraj otrzymaliśmy informację, że jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie remont budynku przy ul. Warszawskiej 5A. Kolejnym krokiem władz miasta będzie urządzenie w tym miejscu placówki muzealnej poświęconej ofiarom dwóch XX-wiecznych totalitaryzmów: niemieckiego nazizmu i komunizmu. 

 4. Radzyń Podl.: Pijany i poszukiwany cyklista

  PolicjaW miniony piątek około godz. 21:00 oficer dyżurny radzyńskiej jednostki otrzymał informację, iż w Radzyniu Podlaskim na ul. Lubelskiej jedzie nietrzeźwy rowerzysta.

  Na miejsce został skierowany patrol radzyńskiej jednostki, który potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej podczas, której okazało się, że jest pijany. 19-letni mieszkaniec gm. Czemierniki miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa m.in. spowodowania uszczerbku na zdrowiu, rozpijania małoletniego oraz niszczenia cudzej rzeczy.

 5. Za nami dwudzieste spotkania teatrów

  Grupa teatralnaGminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach oraz Teatr Wiejski z Sitna zorganizował wczoraj (21.07) Jubileuszowe XX Spotkanie Teatrów Wiejskich Teatr w Opłotkach.

  Wydarzenie, które odbyło się w Domu Kultury w Sitnie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Prawie wszystkie miejsca przygotowane dla widzów były zajęte. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły 4 grupy teatralne. Były monologi oraz etiudy grupowe. W ostatnim spektaklu mieliśmy okazję przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądały kiedyś prace polowe oraz obrzędy im towarzyszące.

 6. Cudzoziemcy w lubelskim ZUS – co się zmieniło?

  ZUSObywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

  Liczba cudzoziemców opłacających składki na ubezpieczenia społeczne w skali Polski od lat systematycznie rośnie. Na koniec maja było to 628 tys. osób. Nieco inaczej sytuacja wygląda w województwie lubelskim. W październiku ubiegłego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych w regionie zanotował najwyższą dotychczas liczbę cudzoziemców opłacających składki na ubezpieczenia społeczne – 17 957 osób.

 7. Na zmianę oświetlenia drogowego w mieście jeszcze poczekamy

  Burmistrz Jerzy Rębek15 czerwca br. na łamach naszego portalu informowaliśmy o ogłoszonym wtedy otwartym przetargu na modernizację oświetlenia w Radzyniu Podlaskim (tuta!).

  3 lipca br. mieliśmy poznać firmę, która wymieni stare lampy drogowe na nowe, ze źródłami LED. W przetargu wzięły udział trzy firmy, w tym dwie oferty opiewały na zbyt wysoką kwotę. Najtańszy zakres prac przedstawiła firma INST-EL z Sokółki. Była to kwota rzędu 2 milionów 997 tysięcy 731 złotych, natomiast miasto przeznaczyło na ten projekt 2 miliony 912 tysięcy 551 złotych.

 8. Podjazd dla osób niepełnosprawnych w Ośrodku Zdrowia

  WindaGmina Ulan–Majorat dba o umożliwienie wszystkim mieszkańcom prowadzenia normalnego życia, a na problemy osób niepełnosprawnych patrzy się ze szczególnym zrozumieniem.

  W celu poprawy dostępności do Ośrodka Zdrowia w Ulanie-Majoracie przy wejściu głównym wykonana została specjalna platforma dla niepełnosprawnych. Spełnia on wszystkie wymagania określone przepisami. Teraz osoby poruszające się na wózkach oraz z ograniczoną sprawnością ruchową w sposób bezpieczny mogą dostać się do budynku.

 9. SPEC-MAJSTER – Sklep dla ceniących profesjonalizm

  Przyjdź do Spec-Majster

  Serdecznie zapraszamy do sklepu Spec Majster w Czemiernikach.

  Jest to autoryzowany sklep firmy Stihl, w którym znajdziecie również serwis urządzeń spalinowych. Realizowane tam są naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. W ofercie sklepu znajdziecie: kosiarki, kosy spalinowe, pilarki spalinowe, elektryczne oraz akumulatorowe, myjki ciśnieniowe, nożyce do żywopłotu, dmuchawy i odkurzacze do liści...

 10. Radzyń Podl.: Włamywacz i paser w rękach policji

  Skradzione przedmiotyDo zdarzenia doszło na początku stycznia br. na terenie Radzynia Podlaskiego.

  Sprawca dokonał wówczas kradzieży z włamaniem do garaży. Jego łupem padł m. in. samochód osobowy m-ki Skoda Octavia różnego rodzaju elektronarzędzia, a nawet używane buty. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 37 tys. złotych.

Administrator, twórca, foto: Michał Maliszewski, na zlecenie Kuc-landia.